Trello – u kogo się sprawdzi?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trello to oprogramowanie, które sprawdza się w pracy już od 2011 roku. Korzystając z funkcji programu, można lepiej zarządzać projektami, pracą, a także organizować zadania wykonywane przez zespół.

Z jakich konkretnie funkcji można skorzystać i u kogo Trello się sprawdzi? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule!

Kto skorzysta z funkcji Trello?

Trello jest sposobem na lepsze organizowanie, sortowanie, planowanie, a także współpracę w trakcie wykonywania zadań zawodowych. Może być używane jako centrum zarządzania projektami dla zespołów liczących setki osób. Jest też wykorzystywane przez osoby działające indywidualnie. 

Z tego powodu Trello sprawdzi się zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i jednoosobowych inicjatywach. Do najbardziej przydatnych funkcji zalicza się m.in. możliwość nadzorowania wielu etapów projektu, a także szybka ocena stanu zaawansowania wykonywanych zadań.

Kwestią wartą uwagi jest to, że z Trello można korzystać zarówno w trybie bezpłatnym, jak i wykupując dodatkowe funkcje za pośrednictwem opcji takich jak Trello Standard, Trello Premium czy Trello Enterprise. Oprogramowanie sprawdza się w pracy stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej. Z tego powodu to jedno z najlepszych narzędzi do wykonywania swoich zadań zawodowych.

Program sprawdza się przy zarządzaniu projektami

Trello umożliwia organizację dużych projektów zespołowych od fazy wstępnej po ich zakończeniu, przy stałym śledzeniu postępów. Co więcej oprogramowania umożliwia dostosowywanie wymagań projektów do każdej wielkości.

Dzięki Trello można zobaczyć każdego interesariusza, a także każdy etap rozłożony na wirtualne karteczki pełne wartościowych danych, które można w prosty sposób przenosić. Widok programu może też się zmieniać. Użytkownik ma narzędzia, które pozwalają kontrolować work-flow w kalendarzu, na mapie lub osi czasu.

Zarządzanie projektami z Trello jest również prostsze ze względu na to, że można organizować i sortować każdy etap za sprawą zakodowanych etykiet, umożliwiających kategoryzację priorytetów. Program pozwala też rozpoczynać w krótkim czasie każdy projekt zespołowy za sprawą tablicy do zarządzania pracą.

Dokładniejsza kontrola zarządzania przepływem przychodzących zapytań

Trello można również użyć do zarządzania przepływem przychodzących zapytań. To szczególnie pomocne, na przykład w sytuacji, gdy praca korzystającego z oprogramowania opiera się w pewnej lub dominującej mierze na obsłudze klienta, wsparciu technicznym czy sprzedaży inżynierii, projektowania lub każdym innym zajęciu opierającym się na zarządzaniu stałym strumieniem zapytań.

Trello pozwala tworzyć szablony kart dla każdego zadania, aby mieć pewność, że każde żądanie zawiera wszystkie informacje, których potrzebuje zespół lub użytkownik indywidualny. Do funkcji oprogramowania należy też przydzielanie etykiet nadających priorytet poszczególnym zadaniom, cechy wybranych osób i zespołów, albo sortowanie repozytorium kart według ustalonego wcześniej tematu. Oprócz tego do każdego zadania można dodać termin realizacji, co pozwala zachować ciągłość terminów. 

Transparentne listy „To Do”

Trello pozwala śledzić każdy cel i szczegóły realizowanych projektów. Dobre funkcje można podzielić pracę na konkretne listy. Oprócz tego aplikacja umożliwia tworzenie listy referencyjnej, co daje dostęp do najważniejszych informacji i trzymanie ich pod ręką. Ze względu na wymienione oraz pozostałe funkcje, warto zdecydować się na aplikację Trello – dla siebie lub całego zespołu!

Zdj. główne: Matthew Guay/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o inwestowaniu na giełdzie?
Co warto wiedzieć o inwestowaniu na giełdzie?
Inwestowanie na giełdzie to szansa na finansową niezależność. Oto kilka kluczowych informacji, które warto znać przed rozpoczęciem tej przygody.
Jak wybrać odpowiednią maszynę piekarniczą dla swojej cukierni?
Jak wybrać odpowiednią maszynę piekarniczą dla swojej cukierni?
Wybór odpowiedniej maszyny piekarniczej jest kluczowy dla sukcesu każdej cukierni. Właściwe maszyny piekarnicze pomogą nie tylko utrzymać wysoką jakość produktów, ale także zwiększyć wydajność i zyski. W tym wpisie podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyn piekarniczych, aby dopasować je do potrzeb swojej cukierni.
Jak skutecznie łączyć suplementację białkową, odżywki na masę i preparaty wspomagające odchudzanie w codziennej diecie sportowca
Jak skutecznie łączyć suplementację białkową, odżywki na masę i preparaty wspomagające odchudzanie w codziennej diecie sportowca
Jak skutecznie łączyć suplementację białkową, odżywki na masę i preparaty wspomagające odchudzanie w codziennej diecie sportowca? Dowiedz się jak zharmonizować tę trójcę, aby sprostać wyzwaniom fizycznym i zachować zdrowie.
Ostatnie wpisy