Jak w pracy zdalnej może pomóc Jamboard od Google?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tablice tradycyjne i interaktywne są popularnym narzędziem wykorzystywanym nie tylko w szkołach, lecz także podczas spotkań biznesowych. Rozwój pracy zdalnej i hybrydowej uniemożliwił korzystanie z nich, ponieważ coraz mniej czasu spędzamy w biurach. Alternatywą może być wirtualna tablica od Google – Jamboard.

Różnego rodzaju tablice pomagają uporządkować myśli i materiał, przekazać najważniejsze informacje czy sprawdzają się podczas burzy mózgów. W dzisiejszych czasach, gdy praca zdalna staje się normą, konieczne okazują się wirtualne narzędzia, które ułatwią spotkania i omawianie ważnych kwestii w trybie online. Google, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, stworzyło wirtualną tablicę o nazwie Jamboard. Sprawdzamy, czym wyróżnia się to narzędzie i jak może nam pomóc w pracy zdalnej.

Co to jest Google Jamboard?

Jamboard od Google to przykład bezpłatnego wirtualnego narzędzia wspierającego, które przydaje się w trakcie spotkań z innymi pracownikami, przeprowadzanymi w trybie online. Jamboard możemy określić mianem wirtualnej tablicy, dzięki której możliwa jest wspólna praca na interfejsie w czasie rzeczywistym. Bazą aplikacji jest biała tablica, na której możemy umieszczać kolorowe karteczki post-it i zapisywać na nich najważniejsze informacje. Zaletą tablicy jest możliwość jej edycji za pomocą kilku dostępnych opcji.

Wśród podstawowych funkcji Jambord warto wymienić:

  • prezentowanie treści,
  • współtworzenie treści przez pracowników,
  • dodawanie notatek na kolorowych karteczkach, które można przenosić,
  • dodawanie zdjęć i grafik z internetowych bibliotek multimedialnych,
  • rysowanie,
  • zaznaczanie wybranych fragmentów pisakiem o różnych grubościach i kolorach,
  • wskazywanie laserem,
  • dodawanie pól o różnych kształtach.

Aby móc korzystać z Jamboard, musimy posiadać konto Google. Co ważne, z aplikacji możemy korzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie.

Tumisu/pixabay.com

W czym może pomóc Google Jamboard?

Jamboard na pewno przyda się podczas e-lekcji, jak i w pracy zdalnej. Narzędzie na pewno docenią osoby, które lubią proste i przejrzyste aplikacje, ułatwiające wykonywanie zawodowych obowiązków. W Jamboard możemy pisać, rysować, tworzyć kolorowe karteczki, które ułatwiają przekazywanie oraz zapamiętywanie istotnych informacji.

Wirtualną tablicę możemy podzielić na cztery części, co ułatwi grupową współpracę. Dzięki aplikacji udostępnimy linki i będziemy pracować „na żywo” z całym zespołem. Google nie podało, ile dokładnie osób może pracować w tym samym czasie, wykorzystując jedną tablicę Jamboard, ale biorąc pod uwagę inne narzędzia amerykańskiego giganta, przypuszczamy, że nie powinno być żadnych przeciwwskazań, żeby nad dokumentem pracowało do 100 osób. 

Jamboard warto również wykorzystywać do tworzenia planów, analiz, różnego rodzaju strategii komunikacyjnych i marketingowych, a także delegowania zadań. Tak naprawdę w wykorzystaniu możliwości narzędzia od Google ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Czy istnieją alternatywy dla Jamboard?

Warto jeszcze wspomnieć o alternatywach dla Google Jamboard. Microsoft oferuje wirtualną tablicę Microsoft Whiteboard, która charakteryzuje się funkcjami podobnymi do pakietu Microsoft Office. Również Evernote sprawdzi się jako aplikacja do zapisywania notatek.

Zdj. główne: Skitterphoto/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować niezapomniane wesele w otoczeniu natury?
Jak zorganizować niezapomniane wesele w otoczeniu natury?
Odkryj, jak połączyć urok natury z elegancją wesela, tworząc niezapomniane doznania dla siebie i swoich gości. Porady, pomysły i inspiracje czekają na Ciebie w naszym artykule.
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do treningu crossfit w domu?
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do treningu crossfit w domu?
Wyjaśniamy, jak skompletować niezbędny sprzęt do treningu Crossfit w domu. Dowiedz się, które akcesoria wybrać, aby Twoje treningi były efektywne i bezpieczne.
Jak wsparcie finansowe wpływa na jakość opieki w placówkach hospicyjnych?
Jak wsparcie finansowe wpływa na jakość opieki w placówkach hospicyjnych?
Dowiedz się, jak środki finansowe wpływają na poziom opieki w hospicjach. Rozważamy czynniki, takie jak personel, wyposażenie i usługi dodatkowe na wyższym poziomie dzięki wsparciu finansowemu.
Ostatnie wpisy