Czym jest enduro?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pasjonaci dwóch kółek słyną ze swojego zaangażowania w hobby. Sporty motocyklowe nie są jednak czymś, co można wykonywać bez żadnego sprzętu i doświadczenia. Wiele osób próbuje swoich sił w jeździe na motocyklu, ale nie odnajduje w niej tego poziomu adrenaliny czy tych emocji, których poszukuje. Poznaj, czym jest enduro – sport dla motocyklistów głodnych wrażeń.   

Enduro – co to takiego?  

Enduro to sport motocyklowy lub, w niektórych przypadkach, styl kolarstwa górskiego, który charakteryzuje się połączeniem tras asfaltowych i off-roadowych na długich, kilkuset kilometrowych odcinkach. W sporcie tym chodzi o ściganie się na trudnych, często niedostępnych dla innych pojazdów trasach. Przy takich wyścigach z pewnością zaspokoisz swój głód adrenaliny i doznasz całkowicie innych emocji, niż przy jeździe po szosie.   

Jaki powinien być motocykl enduro?  

Do wyścigów enduro niezbędny jest odpowiedni pojazd, nie każdy motocykl będzie w stanie pokonać tak skomplikowane trasy. Do jazdy off-roadowej najlepiej sprawdzają się cztery typy motocykli:  

  • Najlepszy rodzaj motocyklu na tego typu wyścigi to Hard Enduro – sportowej klasy  maszyna o bardzo prostej, ale jednocześnie mocnej konstrukcji. Czasami można spotkać się z opisem motorów Hard Enduro, przyrównującym go do crossa z dużymi reflektorami. Rzeczywiście ten typ pojazdu w najmniejszym stopniu różni się od crossa. To najprostszy, ale jednocześnie najbardziej wymagający od kierowcy typ enduro. Na stronie https://skyseba.pl/opony-motocyklowe-enduro-bridgestone znajdziesz wysokiej jakości opony sportowe przeznaczone właśnie do motocykli enduro.   
  • Znacznie łatwiejszy w obsłudze i przyjaźniejszy dla osób początkujących, będzie Dual Enduro. Tej typ motocykla wyposażony jest we wszystko, co jest potrzebne do jazdy drogowej. Pozwala nawet na zabranie ze sobą pasażera, co w przypadku typu sportowego jest niewykonalne lub przynajmniej bardzo niebezpieczne. To świetna maszyna dla motocyklistów, którzy chcą przejść łagodnie od jazdy drogowej, do sportowych tras off-roadowych i enduro.   
  • Miejskim odpowiednikiem przedstawionych powyżej maszyn jest Funduro. Ten typ motocykla daje możliwość naprawdę komfortowego poruszania się po drogach asfaltowych i utwardzonych, zwłaszcza w mieście. Wybierając bardziej miejski typ enduro należy jednak liczyć się ze sporym ciężarem maszyny i ograniczeniami, jakie pojawiają się w przypadku jazdy na bezdrożach. Terenowe możliwości Funduro ograniczają się raczej do leśnych ścieżek, nie nadaje się on do trudnej jazdy w nieprzyjaznym terenie.   
  • Ostatni typ określa się mianem „turystyczne Enduro”. To motory nadające się przede wszystkim do długodystansowej jazdy. Są dosyć ciężkie i znacznie bardziej przypominają inne pojazdy turystyczne. Z typowo sportowym motocyklem enduro łączy go jedynie wygląd, ponieważ takie pojazdy nie sprawdzają się najlepiej do jazdy w trudnych warunkach. Na drogach jest za to bardzo łatwy w prowadzeniu i komfortowy.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dział HR: Kluczowa rola w zarządzaniu zasobami ludzkimi
Dział HR: Kluczowa rola w zarządzaniu zasobami ludzkimi
Dział HR: Kluczowa rola w zarządzaniu personelem i sukcesie organizacji. Rekrutacja, rozwój, wynagrodzenia - wpływaj na zadowolenie i efektywność pracowników.
Jak wybrać idealne mydło do golenia dla swojej skóry?
Jak wybrać idealne mydło do golenia dla swojej skóry?
Odkryj, jak wybrać idealne mydło do golenia, dostosowane do potrzeb Twojej skóry. Artykuł porusza rodzaje mydeł do golenia, składniki i ich wpływ na skórę.
Jak w pracy zdalnej może pomóc Jamboard od Google?
Jak w pracy zdalnej może pomóc Jamboard od Google?
Tablice tradycyjne i interaktywne są popularnym narzędziem wykorzystywanym nie tylko w szkołach, lecz także podczas spotkań biznesowych. Rozwój pracy zdalnej […]
Ostatnie wpisy