Wakacje w Tulum – jak się przygotować do wyjazdu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiałeś się nad wakacjami w Meksyku? Nie wiesz jednak, w który rejon warto się wybrać? Tulum to miejsce, które często wybierane jest przez turystów z Europy. Wspaniałe piaszczyste plaże i szum Morza Karaibskiego to idealny plan na udany wypoczynek — spędzony we dwoje czy z całą rodziną. Jednak aby taki urlop był bezpieczny, warto zwrócić uwagę na dobre przygotowanie do wyjazdu. 

Tulum — meksykańskie miasto pełne ciekawych miejsc

Wakacje w Meksyku to przeważnie około 12 dni wypoczynku — wszystko zależy od wybranej oferty w biurze podróży. Jednak czy warto cały ten czas spędzić w swoim hotelu, delektując się ofertą all inclusive? Niektórzy mogą przytaknąć, jednak być w Meksyku i nie zobaczyć dobrodziejstw, jakie może zaoferować turystom, to prawdziwy grzech.

Będąc w Tulum koniecznie należy zobaczyć kilka obowiązkowych pozycji, które powinny znaleźć się na liście każdego turysty. Są to między innymi średniowieczne ruiny Majów. Miejsce to jednak to nie tylko gratka dla miłośników historii. Wkoło jest kilka wspaniałych plaż i przejrzyste wody morza Karaibskiego. Jedna z nich to Playa Ruinas. Zlokalizowana jest tuż przy ruinach miasta Majów. Zachwyca przede wszystkim białym piaskiem oraz wspaniałym kolorem wody.

Gran Cenote to kolejna pozycja, która zdecydowanie powinna znaleźć się na liście. Jest ona naturalną studnią, która powstała bez pomocy człowieka. Całość została wyrzeźbiona przez naturę w wapiennej skale. Gran Cenote w Tulum jest głęboka na 10 i można w niej zobaczyć stalaktyty oraz stalagmity. Miejsce to uznawane za jedno z najlepszych do nurkowania.

Rajskie wakacje w Meksyku z zachowaniem czujności

Odwiedzając Tulum w Meksyku, nie należy zapominać o zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Dotyczy to przede wszystkim własnego bezpieczeństwa z uwagi na panujący w Meksyku wysoki stopień zagrożenia przestępczością. Napady oraz rabunki zdarzają się tam bardzo często, a turyści stanowią idealny cel łatwego zarobku. Przed wyruszeniem w podróż marzeń, warto sprawdzić dokładne szczegóły dotyczące ubezpieczenia. Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz między innymi pod adresem: https://rankomat.pl/turystyka/wakacje-w-tulum. 

Wspaniały pod względem turystycznym Meksyk to nie tylko zagrożenie ze strony przestępczości. Musisz pamiętać, że region ten narażony jest od czerwca do listopada możliwością pojawienia się huraganów. Dodatkowo musisz zwracać uwagę na informacje dotyczące trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów.

Wybierając się do Tulum, pamiętaj o ubezpieczeniu!

Jeżeli decydujesz się na podróż do Tulum, powinieneś pamiętać o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym. Twoja karta EKUZ działa tylko na terenie państw członkowskich UE, dlatego też w Meksyku nie będzie ona miała większego znaczenia. 
Dzięki stronie https://rankomat.pl zyskasz możliwość sprawdzenia poszczególnych ofert ubezpieczycieli oraz wybrania tej, która będzie odpowiadała Ci najbardziej. Pamiętaj, że kluczową kwestią będzie wysokość kwoty, na jaką będziesz ubezpieczony — pozwoli Ci to w razie nieszczęśliwego wypadku na swobodne korzystanie z opieki medycznej, bez obaw o obciążenie własnego portfela. Podróżując do Meksyku – szczególnie, jeżeli planujesz zabrać ze sobą swój sprzęt, np. aparat czy laptop — powinieneś zdecydować się również na ubezpieczenie bagażu. To pozwoli Ci oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

zdjęcie główne: Victoria/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować niezapomniane wesele w otoczeniu natury?
Jak zorganizować niezapomniane wesele w otoczeniu natury?
Odkryj, jak połączyć urok natury z elegancją wesela, tworząc niezapomniane doznania dla siebie i swoich gości. Porady, pomysły i inspiracje czekają na Ciebie w naszym artykule.
Czym zajmuje się dentysta w swojej pracy?
Czym zajmuje się dentysta w swojej pracy?
Dentysta wykonuje wiele różnorodnych procedur, mających na celu diagnozowanie, leczenie i zapobieganie różnym schorzeniom związanym z zębami i przyzębiem.
Angielski dla biznesu – jakie korzyści przynosi nauka języka?
Angielski dla biznesu – jakie korzyści przynosi nauka języka?
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej firm działa globalnie, znajomość języka angielskiego stała się nieodłącznym elementem biznesowego sukcesu. W poniższym artykule omówimy, jakie korzyści przynosi nauka angielskiego dla biznesu i jakie umiejętności należy opanować, aby skutecznie komunikować się w języku angielskim.
Ostatnie wpisy