Alternatywne źródła energii — w co warto zainwestować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekologia i dbałość o środowisko naturalne jest niezwykle ważne. Z tego powodu coraz więcej firm inwestuje w alternatywne źródła energii. Które są warte uwagi?

Gdzie można wykorzystać alternatywne źródła energii?

Dwa najpopularniejsze wykorzystania alternatywnych źródeł energii dotyczą użycia ich w celu zapewnienia sobie energii elektrycznej lub cieplnej. W ten sposób można przede wszystkim zmniejszyć zużycie węgla i innych paliw kopalnych. Ich spalanie generuje bowiem ogromne ilości niebezpiecznych substancji. Mowa tu zarówno o tych rakotwórczych, jak i tych, które degradują środowisko naturalne. 

Alternatywne źródła energii w ogrzewaniu

W kwestii wykorzystywania alternatywnych źródeł energii w ogrzewaniu mamy całkiem sporo możliwości. Jedna z nich to użycie biomasy, która emituje przy spalaniu niewielkie ilości dwutlenku węgla, a także tworzy znacznie mniej popiołu. Alternatywy to na przykład pobranie ciepła zgromadzonego w glebie, skorzystanie z pompy ciepła, rekuperatora, bądź wód gruntowych, które również stanowią dość niezłe i, co najważniejsze, odnawialne źródło energii cieplnej.

Alternatywne źródła energii elektrycznej

Oczywiście mówiąc o alternatywnych źródłach energii, znaczna większość osób ma na myśli źródła energii elektrycznej. Obecnie trudno jest wyobrazić sobie nasze życie bez niej, więc jest to absolutnie zrozumiałe. Najczęściej stosowanym alternatywnym źródłem energii, które jednocześnie zaliczamy do OZE, czyli odnawialnych źródeł energii, to to promieniowanie słoneczne.

Mowa tu naturalnie o instalacjach fotowoltaicznych, które są w stanie przetworzyć energię z promieniowania słonecznego w prąd używany w naszych gniazdkach. Jest to jedna z najlepszych inwestycji, jeśli chodzi o alternatywne źródła energii. Warto jednak wspomnieć również o wietrze. Na postawienie małych elektrowni wiatrowych mogą zdecydować się np. spore firmy. Oczywiście jest to trudny proces, lecz może być on bardzo opłacalny dla całego przedsiębiorstwa, które będzie mniej zanieczyszczało środowisko, a także zapłaci mniej za energię elektryczną.

Zdj. główne: lucascgouvea0/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego można wykorzystać naklejki?
Do czego można wykorzystać naklejki?
Oto kilka interesujących zastosowań naklejek, które mogą pomóc w personalizacji, promocji oraz ułatwianiu codziennych czynności.
Fototapety do sypialni – jakie wybierać?
Fototapety do sypialni – jakie wybierać?
Fototapeta w sypialni jest prostym i niedrogim rozwiązaniem, którym możemy bez pomocy fachowców ozdobić sypialnię. Mowa zwłaszcza o pustej ścianie […]
Angielski dla biznesu – jakie korzyści przynosi nauka języka?
Angielski dla biznesu – jakie korzyści przynosi nauka języka?
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej firm działa globalnie, znajomość języka angielskiego stała się nieodłącznym elementem biznesowego sukcesu. W poniższym artykule omówimy, jakie korzyści przynosi nauka angielskiego dla biznesu i jakie umiejętności należy opanować, aby skutecznie komunikować się w języku angielskim.
Ostatnie wpisy